Właściwości i zastosowanie cebuli – o tym nie wiedziałeś

Cebula jak wiele warzyw posiada dużo właściwości leczniczych. Nie jest ona przez wielu lubiana ze względu na swój charakterystyczny aromat i zapach jaki z niej się wydziela. Jednakże według naukowców może być serum na walkę z chorobami a mieszając ją z miodem lub czosnkiem sprawdza się jako uniwersalne lekarstwo.

Co powinieneś wiedzieć na temat właściwości i zastosowań cebuli?

Cebula jest stawiana na pierwszym miejscu jako środek bakteriobójczy z powodzeniem radzący z pasożytami, owsikami oraz wolnymi rodnikami.

Ponadto warzywo to działa aktywizująco na serce wzmacniając je i powodując w dalszej kolejności odpowiednią pracę, skurcze i rozkurcze tego najważniejszego organu. Przeciwdziałanie wirusom, leczy zatoki i usprawnia pracę wielu gruczołów a najbardziej tarczycy. Wszelkie zapalenia i zakażenia mogą zostać zneutralizowane, gdy pomyślimy nad zastosowaniem w swej diecie cebuli. Warzywo pomaga walczyć z infekcjami tj. katar, nadmierna potliwość. Zaobserwowano jej zbawienny wpływ w walce z astmą. Co więcej należy podkreślić, że zapobiega nawarstwianiu się cholesterolu. Kolejnymi następstwami konsumpcji cebuli jest redukcja poziomu cukru i większa aktywność trzustki, co doprowadza do wzmożenia wydzielania soków trawiennych i enzymów. Cebula jest świetnym środkiem dla ludzi mających problemy z nerkami i wątrobą. Leczy ona reumatyzm i artretyzm. Zbawienny wpływ cebuli jest widoczny w pracy jelit i chorobach żołądka.

Cebula pomaga dla naszego wyglądu zewnętrznego, głównie skórze

Usuwa liszaje, goi rany, oparzenia i odmrożenia. Pozytywnie wpływa na wygląd twarzy, włosów i paznokci. Od strony składu można stwierdzić, że cebula posiada wiele witamin np. witaminy. A, C, E oraz witaminy z grupy B. Uzupełnieniem tego są związki mineralne tj. potas, wapń, żelazo, kwas foliowy i sód. Dla ciekawostki można nadmienić pewien sposób przyrządzania syropu. Otóż cebulę układa się warstwami z miodem i dodaję do tego cukier. Wówczas cebula puszczając soki zmiesza się z pozostałymi składnikami powodując, że mikstura zamieni się w syrop. Lek ten działa wyksztuśnie i doprowadza organizm do zdrowia po ciężkim kaszlu.

Więcej wpisów dotyczących zdrowego odżywiania, znajdziesz w serwisie www.piekniejsza.pl.

Podsumowując, cebula stanowi bogate źródło wielu pożytecznych substancji, które w znakomity sposób oddziaływają na organizm. Jak wiadomo cebula nie należy do warzyw drogich, jest też ogólnodostępna i popularna, więc nie zapomnijmy o jej właściwościach i kupujmy ją, aby nasze zdrowie było niezachwiane.