Melisa – gdzie kupić, działanie, przygotowanie

melisa

Ostatnio niemalże bez przerwy czujesz się zestresowany? Ponadto miewasz problemy z zasypaniem i wieczorami potrafisz godzinami przewracać się z boku na bok, by ostatecznie łyknąć jakąś tabletkę na zasypianie, która nie dość, że nie działa wcale najlepiej, to jeszcze do tego obciąża twoje serce i układ nerwowy?

Rozwiązanie twojego problemu może okazać się prostsze niż myślisz. Istnieje bowiem spora szansa na to, że to właśnie sklep z melisy zapewni ci produkt, który da ci natychmiastowe odprężenie. Tym produktem będzie wszystkim dobrze znana melisa. Niby ją znamy, ale w tym momencie raczej niechętnie po nią sięgamy, zapominając o jej cudownych właściwościach, które były wykorzystywane już lata temu i na których nadal możemy sporo zyskać.

Melisa to królowa spośród wszystkich ziół. Jest wprost stworzona do tego, by pić ją pod wieczór, a nawet i tuż przed nocą, albowiem zawarte w niej substancje działają przeciwnie do kofeiny, czyli uspokajają i wyciszają. Następnym razem, gdy znów postanowisz zażyć środek na zasypianie, spróbuj chociaż ten jeden raz zastąpić go ziołową herbatką. Przygotuj sobie napar z dobrego jakościowo suszu melisy, wypij go i oceń, jak on na ciebie zadziałał. Może zdarzyć się tak, że już podczas spożywania tego naparu dopadnie cię silne uczucie zmęczenia. To oznacza, że melisa zadziałała dokładnie tak, jak powinna. Niektórzy nie są w stanie dopić jej do końca, bo dosłownie zasypiają przed kubkiem i muszą przerwać tę celebrację napoju, aby udać się do łóżka i wpaść w objęcia Morfeusza.

Zobacz też znakomite właściwości witaminy D!

Pamiętaj tylko, by tej prawdziwej melisy w żadnym wypadku nie pomylić z melisą sprzedawaną w „ekspresowych” torebkach. Jeżeli chcesz kupić porządny susz, zaoferuje ci go wyłącznie sklep zielarski. Znajdź go zatem gdzieś w swojej okolicy albo poszukaj go w Internecie. Niektóre sklepy zielarskie działają już wyłącznie online i pozwalają ci na zakup świetnych ziół bez konieczności wychodzenia z domu.