Arbuz w zdrowej diecie – dlaczego warto sięgać po ten owoc?

Smaczne, soczyste i orzeźwiające – tak większość z nas ocenia arbuzy. A co wiemy na temat właściwości zdrowotnych tych owoców? W jaki sposób arbuz może wpływać na naszą formę?

Owoce pełne nie tylko witamin

Arbuz, podobnie jak wiele innych owoców, może korzystnie wpływać na stan naszego zdrowia. Świetnie sprawdzi się on jako składnik diety odchudzającej, co wynika z faktu, iż arbuz składa się w 92% z wody. Niska kaloryczność oznacza wprawdzie mniej witamin, mimo to dieta z tym owocem w roli głównej może mieć niezwykle korzystny wpływ na stan naszego zdrowia.

Jakimi właściwościami odżywczymi może nas zaskoczyć arbuz?

Choć witamin w arbuzie jest mniej niż w innych owocach, warto sięgać po ten owoc. Dostarczy on nam sporych ilości ważnych przeciwutleniaczy – witamin A i C. Dziki temu dieta pełna arbuzów pomoże nam na bieżąco oczyszczać organizm ze szkodliwych toksyn, będzie też wspierać proces regeneracji poszczególnych komórek naszego organizmu. Owoc ten jest jednocześnie dobrym źródłem potasu i magnezu – minerałów, bez których nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować.

Problemy ze zdrowiem? Tu pomoże arbuz!

Arbuz skutecznie walczy z wolnymi rodnikami, pomaga też przy problemach związanych ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu. Arbuz zawiera jednocześnie wiele substancji kontrolujących poziom trójglicerydów we krwi, dzięki czemu jest owocem mającym bardzo dobry wpływ na układ krążenia. Dieta, w której owoc ten pojawia się dość często, chroni nas również przed takimi problemami ze zdrowiem, jak zmiany miażdżycowe oraz zbyt wysokie ciśnienie krwi. Arbuz to jednak nie tylko miąższ, ale i wyjątkowo wartościowe pestki. Chronią one nasz organizm przed grzybami i bakteriami, są też cenione za swą skuteczność w walce ze stanami zapalnymi.

Smaczny i orzeźwiający arbuz może się okazać wyjątkowo wartościowym składnikiem zdrowej diety. Jako dodatek do deserów, owocowych sałatek lub jako samodzielna przekąska, owoc ten sprawdzi się doskonale. Dzięki niemu nasza dieta stanie się i ciekawsza, i zdrowsza, warto zatem sięgać po ten owoc możliwie jak najczęściej.

Więcej interesujących wpisów o zdrowym stylu życia znajdziesz w serwisie https://www.aktualne.pl/.